
PQR versterkt MKB-propositie met overname van werkplekspecialist Interforce

Utrecht, 7 juli 2026 — PQR kondigt vandaag de overname van Interforce, specialist in veilige en moderne IT-werkplekken voor het MKB, aan. Met deze overname voegt PQR een complete, gestandaardiseerde werkplekoplossing toe aan haar portfolio en versterkt daarmee de propositie bij middelgrote en kleine organisaties.
Interforce is opgericht in 2002, telt 38 medewerkers en is gevestigd in Hazerswoude-Dorp. Het bedrijf ontwikkelt, implementeert en beheert de IT-werkplek voor het MKB op basis van een eigen IT-vision model: zes samenhangende bouwstenen (advisering, infrastructuur, security, monitoring, back-up en support) die een veilig en betrouwbaar geheel vormen. De werkplek is gebouwd op Microsoft 365 en aangevuld met cloud networking, veilige e-mail en VoIP-telefonie.
Sterk geautomatiseerde werkplek
De kracht van Interforce zit in standaardisatie en een rechttoe-rechtaan aanpak: elke klant krijgt in essentie dezelfde, beproefde en sterk geautomatiseerde werkplek, met korte lijnen en een vaste supportafdeling waar klanten direct een specialist aan de lijn hebben die hun omgeving kent. Het volledige team van Interforce gaat per 2027 over naar PQR, waarmee PQR groeit naar ruim 400 medewerkers. De huidige oprichters en directeuren, Robert Kuijf en Mark Brand, blijven daarbij aan boord. Mark blijft aan als Directeur MKB en Robert gaat zich als Directeur Operational Excellence breder richten op processen, automatisering en efficiëntie.
“Het MKB verdient een werkplek die gewoon werkt: veilig, betrouwbaar en zonder gedoe,” zegt Marco Lesmeister, Managing Director van PQR. “Bij PQR staan wij voor rust in de IT-omgeving, zodat ondernemers zich kunnen focussen op wat écht telt. Interforce heeft dat gedachtegoed tot in de puntjes uitgewerkt in een gestandaardiseerd model dat zich keer op keer bewijst. Door de schaal en expertise van PQR toe te voegen, kunnen we MKB-ondernemers in heel Nederland een digitale werkomgeving bieden die altijd en overal beschikbaar is.”
“We bouwen sinds 2002 aan de beste en veiligste werkplek voor het MKB, volledig gestandaardiseerd en geautomatiseerd. Om die groei door te zetten hebben we schaal nodig, in expertise, in mensen en in onze positie ten opzichte van de grote, dominante leveranciers. Binnen een grotere organisatie kunnen we die volgende stap sneller en effectiever zetten, terwijl we onze eigen manier van werken behouden,” aldus Robert Kuijf, oprichter en mededirecteur van Interforce.
“Na jaren van bouwen zijn we op een punt gekomen waarop de volgende fase vooral vraagt om verdere professionalisering, beleid en processen. Binnen een grotere organisatie kunnen we zaken als HR en marketing beter beleggen, zodat we volle focus houden op onze producten en diensten. Voor onze klanten en ons team is dit een vanzelfsprekende en gezonde stap vooruit,” zegt Mark Brand, mededirecteur van Interforce.
Logische vervolgstap voor PQR
Voor PQR is de overname van Interforce een logische vervolgstap na sterke autonome groei en eerdere acquisities, en past binnen de gerichte strategie om het dienstenportfolio uit te breiden. Zo krijgen klanten één aanspreekpunt voor de levering, implementatie en het beheer van moderne werkplekken, hybride datacenter- en cloudomgevingen, networking en security.
“De gestandaardiseerde werkplek van Interforce is een perfecte aanvulling op onze propositie,” stelt Marijke Krist, Vice President van Bechtle Benelux. “Het sluit naadloos aan op onze dienstverlening voor datacenters en hybride cloud, en stelt ons in staat om het MKB in Nederland een complete en veilige oplossing te bieden, van werkplek tot infrastructuur.”